Şirket Kurulumu

Montenegro’da Şirket Kurmak ve Çalışma İzni

Montenegro’da şirket kurulumu oturum ve çalışma izinlerinin alınması dışında da bir çok avantaj barındırıyor. Kuruluş için alt sermaye limitinin olmaması, kolay ve hızlı bürokratik süreçler ve Avrupa’nın en uygun vergilendirme sistemi ile Montenegro yatırımlar için çok uygun bir seçenek olmayı sürdürüyor.

Montenegro’da süresiz oturum ve çalışma izni alınmasına giden yolda en önemli adımlar vergi beyannamelerinin ve sigorta primlerinin düzenli yatırılması. Bu konuda güvenilir kurumlarla sizi Altera Vita tanıştıracak ve süreçlerin sorunsuz işlemesini sağlayacak.

Altera Vita, tüm şirket kurulumu işlemlerini, mali müşavirlik, şirket merkezi bulunması ve banka hesabı açılması gibi işlemlerin sizin katılımızın gerekmediği süreçlerde yürütülmesi ve sonuçlandırılması ile ilgilenecek. 21 gün gibi kısa bir süreçte sonuçlanacak işlemler için sadece iki kez Montenegro’yu ziyaret etmeniz gerekecek.

Read More

Montenegro'da Gayrımenkul Yatırımı

Montenegro’da (Karadağ) Gayrımenkul Yatırımı Yaoarak Oturum ve Çalışma İzni

Montenegroda gayrimenkul satın alarak oturma ve çalışma izni alma hakkına sahip olabilirsiniz.

Montenegroda gayrimenkul yatırımı yapmanın avantajları oldukça fazladır.

Diğer Avrupa ülkelerinde Oturma izni almak için şart koşulan MİNİMUM TUTAR Montenegroda bulunmamaktadır. Bütçenize uygun bir gayrimenkul satın alarak oturma iznine sahip olabilirsiniz. Bu durum gayrimenkul yatırımı yapmayı yabancılar için cazip hale getirmektedir.

Gayrimenkul alımı sırasında yapılan masraflar oldukça düşük tutardadır. Gayrimenkul alım vergisi sadece %3’tür. Bazı konutlar bu vergiden muaf tutulabilmektedir.

Emlak komisyonu genellikle satıcı tarafından karşılanmaktadır.

Montenegroda yapacağınız gayrimenkul yatırımınız için en doğru kararı vermenizde, en karlı yatırımı yapmanızda ve sonrasında tüm işlemlerin gerçekleşme aşamasında ve  Gayrimenkul yatırımı yapıldıktan sonra  öncelikle sizin daha sonra aileniz için oturum izni başvurusunda bulunarak bu işleri güvenli ve sorunsuz olarak gerçekleştirmeniz konusunda Türkçe ve Sırpça bilen iş ile Altera Vita ekibi ile sizin yanınızda olacağız.

Read More

Vatandaşlık

Montenegro’da Vatandaşlık İşlemleri

Montenegro’da şirket kurulumundan sonra alınan geçici oturum izinlerinin 5. Yılda süresiz oturum iznine çevirilmesinin ardından, vergilerini ve sigorta primlerini düzenli olarak ödeyen kişiler, Montenegro hukuku çerçevesinde herhangi bir suç ile ilişkilendirilememeleri ve  d iğer koşulları da yerine getirmelerinin ardından 10. Yılda vatandaşlık başvurusu yapmaya hak kazanıyor.

Montenegro’nun Avrupa Birliği’ne girmesinden önce oturum ve çalışma iznini hak edecek kişilerin bu hakları daha sonra da hukukun genel ilkeleri çerçevesinde korunacak.

Read More

Montenegro'da Eğitim

Montenegro’da Üniversite Yüksek Lisans ve Staj İmkanları

Montenegroda eğitim sistemi tartışmasız Avupadaki eğitim sistemine oldukça benzemektedir. Eğitim sistemindeki bu benzerlik gençlerin diğer ülkelerden Montenegroya gelmelerini sağlıyor.

Monenegroda okumanın ve yaşamanın maliyetleri diğer Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça düşük maliyettedir. Bu nedenle son yıllarda üniversiteyi yurt dışında okumak isteyen veya yüksek lisans ve doktora programlarını yurtdışında tamamlayarak kariyerine farklılık arayanlar için ülkemizden de Montenegroyu tercih eden kişi sayısı hızla artmaktadır.

Eğitim ve akademik kariyer hedeflerinizde en doğru tercihleri yapmak, Montenegro üniversiteleri hakkında bilgi almak, staj imkanlarından faydalanmak için Altera Vita bünyesindeki eğitim uzmanları ile hemen görüşmek için bize ulaşın.

Read More